بلاگ

پارک بلوار باکو آذربایجان

اطلاعات و راهنمای کامل درباره پارک بلوار باکو آذربایجان

پارک بلوار باکو Park Bulvar Baku

درباره پارک بلوار باکو

بلوار باکو ، همچنین به عنوان پارک ملی شناخته می شود که بعنوان گردشگاهی ساخته شده در سال 1909 میلادی شناخته شده می باشد و قابل ذکر است که به موازات ساحل باکو دارای فاصله می باشد.
تاریخچه آن به بیش از 100 سال قبل باز می گردد، به زمانی که باروون های نفتی باکو عمارت های خود را در امتداد سواحل خزر می ساختند و زمانی که ساحل به صورت مصنوعی اینچ به اینچ ساخته می شد. ویزای آنلاین آذربایجان
این بلوار به طور سنتی از میدان آزادی شروع می شود و از غرب تا شهر قدیمی و فراتر از آن ادامه می یابد.
از سال 2012، ینی بولوار (بلوار جدید) تقریباً طول آن را دو برابر کرده و به 3.75 کیلومتر رسانده است و تفرجگاه ها را تا میدان پرچم ملی گسترش داده است.
در ابتدا در این پارک درختان و گیاهان کمی وجود داشت اما با مرور و گذشت زمان هم مساحت و هم طبیعت آن بسیار زیبا تر و بیشتر گردید.
رستوران ها، کافه ها، چایخانه ها، مراکز خرید، سینما و تئاتر، زمین های بازی از جمله امکانات و تفریحات قابل دسترسی در محدوده این پارک بلوار ساخته شده در باکو می باشد.
این مجموعه همچنین می توانید برای علاقه مندان به پیاده روی و دوچرخه سواری بسیار گزینه ای مناسب محسوب گردد.
این پارک بلوار زیبا بواسطه بزرگی مساحتش پس از پارکی واقع در ساحل رود سن در پاریس، دومین جایگاه را در اروپا به خود اختصاص داده است.
دسترسی به این پارک بلوار ساخته شده در شهر باکو کشور آذربایجان بسیار آسان می باشد و با استفاده از تاکسی، اتوبوس، مترو و همچنین ماشین های شخصی می توانید به آنجا برسید و نهایت اذت را از حضورتان در آنجا برده و عکس های بسیار زیبایی بعنوان یادگاری به ثبت برسانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Open