بلاگ

موزه باستان شناسی و قوم شناسی قلعه باکو

اطلاعات و راهنمای کامل درباره موزه باستان شناسی و قوم شناسی قلعه باکو

مجموعه موزه باستان شناسی و قوم شناسی قلعه باکو Qala Archaeological and Ethnographic Museum Complex

درباره موزه باستان شناسی و قوم شناسی قلعه باکو

این موزه در روستایی اطراف شهر باکو و از سال 2008 میلادی فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرده است.
این موزه از سوی بنیاد خیریه حیدر علی اف تأسیس شده ‌است. ویزا فوری آذربایجان
به این موضوع میز می توان اشاره نمود که، افتتاح این موزه و آن هم به صورت رسمی همانطور که در قسمت قبلی اشاره نمودیم در سال 2008 میلادی و در روز 10 اکتبر توسط الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان و همسرش برگزار شد.
این موزه در مساحتی حدود یک هکتار ساخته شده است که دارای یکی از بزرگترین مساحت های برای موزه در کشور آذربایجان و شهر باکو می باشد.
این موزه دارای قسمت های مختلفی می باشد که آثار تاریخی بسیاری را در معرض دید عموم بازدید کنندگان قرار می دهد و با رفتن به آنجا میتوانید تا حدودی با تاریخچه شهر باکو و کشور آذربایجان نیز آشنا شوید.
در این موزه همچنین زندگی مردم محلی و فرهنگ آن‌ها از قرن نوزدهم میلادی الی بیست میلادی به نمایش در آمده اند.
آب انبار، خانه های مسکونی، محوطه کشاورزی، مقبره ها، خرابه های قلعه، حمام و مسجد برخی قسمت های مهم تشکیل دهنده در این موزه می باشند که از تمامی این قسمت های با رفتن به آنجا می توانید دیدن کنید.
در این موزه همچنین مجموعه ای از نقاشی های سنگی ، سفالگری ، وسایل خانگی ، جواهرات مرتبط با دوران باستان آذربایجان نیز به نمایش در آمده اند.
دسترسی به این موزه بوسیله تاکشی و ماشین های شخصی بسیار آسان می باشد و همچنین گزینه ای دیگر نیز وجو دارد و آن هم این موضوع است که با استفاده از تورهای شهری باکو می توانید بدون هیچگونه مشکلی و با پرداخت هزینه تور به این مجموعه بروید و نهایت لذت را از مدت زمانی که در آنجا هستید را ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Open