بلاگ

مرکز بین المللی موغم باکو آذربایجان

اطلاعات و راهنمای کامل درباره مرکز بین المللی موغم باکو آذربایجان

مرکز بین المللی موغم باکو آذربایجان International Mugham Center of Azerbaijan

درباره مرکز بین المللی موغم باکو آذربایجان

مرکز بین المللی موغام آذربایجان مرکز هنر و موسیقی آذربایجان است که هدف آن ترویج، حفظ و رواج ژانر موغام موسیقی این کشور می باشد.
این مجموعه در مرکز شهر و همچنین در بلوار باکو واقع شده است.
مرکز موغام به ابتکار بانوی اول آذربایجان، مهریبان علی‌ وا ساخته شده است.
موغام ژانری است که در فهرست نمایندگی میراث فرهنگی و بشریت یونسکو ثبت و گنجانده شده است.
افتتاح رسمی مرکز بین المللی موغم در 27 دسامبر 2008 میلادی انجام شد و همچنین قابل ذکر است که نهمین مدیر کل یونسکو کویچیرو ماتسورا نیز در آن مراسم افتتاحیه شرکت کرده است.
این مرکز دارای مساحتی در حدود 7500 متر مربع را دارا میباشد و متشکل از سه طبقه می باشد و قابل ذکر است که شروع به ساخت آن از ماه آوریل سال 2005 میلادی بوده است.
بودجه ای که برای ساخت این مجموعه مورد استفاده قرار گرفته است توسط بنیاد حیدر علی اف تامین شده است.
طراحی بنا بر اساس عناصر و اشکال تار، یک آلت موسیقی آذری که در اجرای موغام به کار می‌رفت، بوده است.
در این مجموعه سالن کنسرتی با گنجایش حدود 350 نفر وجود دارد که سالانه برگزار کننده برنامه های بسیاری است و همچنین میربانی همان تعداد افرادی را نیز می باشد.
این مرکز همچنین دارای یک باشگاه، رستوران با ظرفیت حدود 80 نفر، سالن های مطالعه و استودیوهای ضبط می باشد. ویزای آذربایجان ارزان
سیستم های گرمایشی و تهویه مدرن نیز در این مجموعه وجود دراند که با بهرتین استاندارد های جهانی و بهترین کیفیت ها می باشند.
این نکته نیز قابل ذکر است که برای ساخته شده این ساختمان از وسایل، محصولات و مصالحی از کشورهای ایتالیا، اتریش، فرانسه و ترکیه استفاده شده است.
این مرکز میزبان جشنواره های موغام، کنسرت ها اجراهای خوانندگان و مجریان مختلف است.
نوازندگان جوان با هنر موغام که نقش ویژه ای در فرهنگ موسیقی آذربایجان دارد با شرکت در اینگونه برنامه ها آشنا می شوند.
این مرکز میزبان استادان مشهور، شب‌ های موغام، کنفرانس‌ های بین‌ المللی و همچنین جشنواره‌ها نیز می باشد که تمامی آنها به طور متداوم و سالانه برگزار می گردند.
شرکت کنندگان از کشورهای مختلفی مانند اسپانیا، هلند، بلژیک، اسلوونی، ایالات متحده آمریکا، آلمان، فرانسه، بریتانیای کبیر، تاجیکستان، ایران، ازبکستان، ترکیه، چین، هند، تونس، اردن و روسیه در این گونه مراسم ها و برنامه ها شرکت می کنند.
بوسیله تاکسی، اتوبوس و ماشین های شخصی و یا با ثبت نام در تورهای مخصوص به راحتی می توانید به این مرکز بین المللی ساخته شده در شهر باکو در حین سفرتان به این شهر سری بزنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Open