بلاگ

فستیوال های باکو

راهنمای کامل درباره جشن ها و فستیوال های باکو آذربایجان

فستیوال های باکو Baku Festivals

جشن نوروز در آذربایجان Nowruz celebration in Azerbaijan

بهترین فستیوال های باکو
جشن نوروز در آذربایجان Nowruz celebration in Azerbaijan

یکی از مشهورترین و شناخته شده ترین فستیوال هایی که هر ساله در کشور آذربایجان و شهر باکو با رعایت تمامی قوانین اجرا میگردد جشن نوروز ایرانیان می باشد.
این جشن هرساله در باکو از 20 الی 22 مارس برگزار میگردد و گردشگران و توریست های بسیاری هر ساله بواسطه شرکت در این فستیوال به باکو سفر می کنند. ویزای آذربایجان
در این روز در برخی نقاط از یاکو مکان هایی برپا می شود و مردم به برگزاری جشن و پایکوبی، اجرا موسیقی و رقص، پخت غذاهای لذیذ و … می پردازند و این روزها را به شادی و خوش بودن در کنار هم میگذرانند.
پهن کردن سفره هفت سین در کنار تمامی سنت ها و آداب و رسومی که در این روز اجرا و برگزار میگردد از زیبایی ها و جذابیت های این جشن باستانی می باشد.

جشنواره بین المللی گردشگری فیلم باکو Baku International Film Festival

معروف ترین جشنواره های آذربایجان
جشنواره بین المللی گردشگری فیلم باکو Baku International Film Festival

یکی از شناخته شده ترین جشنواره هایی است که در باکو به صورت سالانه در حال برگزاری می باشد.
این جشنواره همه ساله از اواسط اردیبهشت تا ائاسط خرداد برگزار میگردد.
گردشگران و علاقه مندان بسیاری هر ساله بار حضور یافتن در این فستیوال و جشنواره به باکو سفر می کنند.
هنرمندان بسیاری هر ساله برای حضور در این فستیوال کاندید می شوند و پس به اتمام رسیدن جوایز و لوح های بسیاری به برگزیده ها داده می شود.
در بسیاری از جشنواره ها در باکو اجرا کنندگان به زبان های آذری صحبت می کنند اما در این جشنواره علاوه بر زبان آذری به زبان انگلیسی نیز صحبت هایی انجام می شود.

فستیوال بین‌المللی موسیقی جاز International Jazz Festival

جشنواره های موسیقی باکو
فستیوال بین‌المللی موسیقی جاز International Jazz Festival

یکی از محبوب ترین فستیوال هایی ایت که در باکو و به صورت سالانه برگزار میگردد و نشان دهنده پیوند موسیقی جاز آمریکایی و آذری با یکدیگر می باشد.
نوازندگان معروف ساکسیفون از سرتاسر دنیا هر ساله برای شرکت در این فستیوال ثبت نام می کنند تا با آمدن به آنجا بتوانند هنر خود را برای مردم و دیگر شرکت کنندگان به اجرا و نمایش در بیاورند.
همانطور که گفته شد شرکت کنندگان بسیاری هر ساله از کشورهای بسیاری نظیر گرجستان، آمریکا، پرتغال، ایتالیا، آلمان، روسیه و کانادا و… به باکو برای اجرا هنرهای خود سفر می کنند.
این جشنواره هر ساله در ماه اکتبر در این شهر برگزار می گردد.

Pomegranate Festival فستیوال انار

جشنواره انار باکو
Pomegranate Festival فستیوال انار

یکی از فستیوال های کشور آذربایجان می باشد که هر ساله در ماه نوامبر در بسیاری از شهرهای این کشور در حال برگزاری می باشد.
در این جشنواره که در حدود دو روز به طول می انجامد با اجرای موسیقی و رقص شروع می شود و سپس شرکت کنندگان می توانند از غرفه های برپا شده که ارائه دهنده محصولاتی ساخته شده از انار می باشد نیز بازدید نمایند و در صورت تمایل از برخی محصولات مورد علاقه خود خرید هایی نیز انجام دهند.
غذاهایی که بوسیله این میوه تهیه میشوند، انواع رب ها، مگنت ها، عروسکها و کارهای دستی که نشان گر اهمیت این محصول خوشمزه را نشان می دهند و … از جمله دیدنی های غرفه های برپا شده در این جشنواره می باشد.

فستیوال رنگ ها در باکو Baku Festival of Colors

فستیوال رنگ در باکو آذربایجان
فستیوال رنگ ها در باکو Baku Festival of Colors

مردم آذربایجان همانند بسیاری دیگر از نقاط جهان عاشق رقص، موسیقی و شادی هستند و از برگزاری هر جشن و فستیوال در کشور و شهر های خود استقبال می کنند.
فستیوال رنگ ها یکی از همین دلایل جشن گرفتن و شادی مردم در باکو می باشد که هر ساله در حال برگزاری می باشد.
این فستیوال برگرفته از جشن هولی در هندوستان می باشد و هر ساله در اولین روز بهار در آذربایجان و شهر باکو برگزار می شود و بازدید کنندگان بسیاری هر ساله در این بازه زمانی از سال سفر به باکو را جهت شرکت در این قستیوال انتخاب می کنند تا لذت حضور سفرشان به باکو با شرکت در این فستیوال دو چندان شود.
ماهیت این جشن مبتنی بر پیروزی خوبی بر بدی می باشد و شرکت کنندگان با پوشدن لباس های سفید به این مراسم می روند بر روی یکدیگر رنگ های شاد می پاشند.

جشن روز استقلال آذربایجان Celebrating Azerbaijan Independence Day

روز ملی باکو آذربایجان
جشن روز استقلال آذربایجان Celebrating Azerbaijan Independence Day

یکی از پر اهمیت ترین و ارزشمند ترین جشن هایی که هرساله در آذربایجان و شهر باکو برگزار و برپا می شود جشن استقلال این کشور می باشد.
این جشن هر ساله به مناسبت آزادی این سرزمین از سلطه جماهیر شوروی در روز بیست و هشتم ماه می برگزار می گردد.
اجرای انواع برنامه ها در کنار رقص و پایکوبی و اجرای موسیقی های زیبا از جذابیت های برگزاری این جشن می باشد که بازدید کنندگان بسیاری را هر ساله برای شرکت در این جشن به خود و شهر باکو جذب مب کند.
روز برگزاری این جشن در آذربایجان به صورت تعطیل رسمی شناخته شده می باشد.

جشنواره غذای باکو Baku Food Festival

فستیوال باکو آذربایجان
جشنواره غذای باکو Baku Food Festival

یکی از لذیذ ترین و خوشمزه ترین و همچنین محبوب ترین جشنواره هایی است که هرساله در باکو برگزار میگردد و دارای طرفدران بسیاری در میان مردم بومی این کشور و همچنین توریست ها و گردشگرانی که به باکو سفر می کنند می باشد.
این جشنواره همانطور که اشاره نمودیم هرساله از بیست و سوم نوامبر الی بیست و ششم نوامبر برگزار میگردد.
با شرکت در این جشنواره و بازدید از غرفه های متنوعی که در محل برقراری این جشن در باکو برپا شده اند می توانید از غذاهای محلی و سنتی آذربایجان امتحان کرده و طعم بینظیر و فوق العاده خوشمزه آنها را بچشید.

جشن عید فطر و عید قربان Celebration of Eid al-Fitr and Eid al-Adha

جشنواره های مذهبی باکو
جشن عید فطر و عید قربان Celebration of Eid al-Fitr and Eid al-Adha

یکی از مهمترین اعیاد مسلمانان می باشد که هر ساله در بسیاری از کشورهای مسلمان نشین برگزار میگردد و آذربایجان نیز از این قضیه مستثنی نمی باشند و به صورت با شکوه و پر شور هر ساله در شهر های آذربایجان و به خصوص باکو در حال برگزاری می باشد.
در این روز مردم در آذربایجان گرد هم جمع شده و با گوشت های قربانی شده غذاهای لذیذ محلی و سنتی آذری پخته و می خورند البته بعد از شام و غذا همچنین از شیرینی های خوشمزه این کشور نیز که بسیار لذیذ می باشند نیز در کنار چای که نوشیدنی مورد علاقه آنها می باشد خورده می شود.

نمایشگاه بین‌ المللی اتومبیل آذربایجان Azerbaijan International Auto Show

نمایشگاه اتومبیل رانی باکو آذربایجان
نمایشگاه بین‌ المللی اتومبیل آذربایجان Azerbaijan International Auto Show

اگر جزو افرادی هستید که علاقه مند به انواع ماشین می باشید پیشنهاد می شود که در این نمایشگاه که هر ساله در کشور آذربیایجان و شهر باکو برگزار می گردد شرکت نمایید.
این نمایشگاه ها در ماه می در باکو برگزار میگردد و برند های مطرح و شناخته شده بسیاری در این مجموعه غرفه هایی مختص به خود دارند که به ارائه انواع محصولات جدید و در خط تولیدشان می پردزاند تا مردم با تمامی انها آشنایی کاملی داشته باشند.
خودروها، قطعات یدکی، تجهیزات، اتوبوس‌ها، کامیون‌ها، موتورسیکلت‌ها و تریلی‌ها در این نمایشگاه برای بازدید کنندگان به نمایش در می آیند.

فستیوال بین المللی موسیقی راه ابریشم International Silk Road Music Festival

جشنواره موسیقی آذربایجان
فستیوال بین المللی موسیقی راه ابریشم International Silk Road Music Festival

فستیوالی محبوب در کشور آذربایجان و شهر باکو می باشد که از اسل 2010 تا به کنون در حال برگزاری می باشد.
این فستیوال هر ساله با پشتیبانی سازمان و وزارت فرهنگ و گردشگری این کشور برگزار میگردد و در آن نوازندگان مطرح آذری و جهانی از کشورهایی نظیر کره جنوبی، ایران، ترکیه، هند، گرجستان، نروژ و … در انجا شرکت می کنند.
با اجرای موسیقی های بسیار زیبا این فستیوال در بسیاری از نقاط شناخته شده می باشند و هر ساله علاقه مندان بسیاری برای شرکت در این فستیوال به باکو سفر می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Open