بلاگ

باید و نباید های باکو

راهنمای کامل درباره قوانین و مقررات باکو (باید و نباید های باکو)

باید و نباید های سفر به باکو

آذربایجان کشوری است که دارا آداب، فرهنگ و رسوم بسیاری در کنار قوانین خاصی می باشد که تمامی مردمی که در انجا زندگی می کنند آنها را رعایت می کنند.
هر فردی که مایل به سفر به باکو برای هر گونه قصدی را دارا می باشد باید قبل از انجام سفر خود به تمامی این قوانین و رسوم آشنایی پیدا کند با در حین سفر خود برایش هیچگونه مشکلی پیش نیاید. ویزای الکترونیکی باکو
در ادامه به نکاتی ذکر خواهیم کرد که با دانستن و انجام دادن برخی از آنها در باکو می توانید تجربه یک سفر خاطره انگیز و فراموش نشدنی را برای خود رقم بزنید و همچنین برخی از این موارد نیز برای اطلاعات بیشتر شما عزیزان برای آشنایی با باکو و قوانین و برخی نکاتی است که در آنجا وجود دارد و یا اجرا می گردد.

زبان مادری ساکنین در باکو آذری می باشد که قابل ذکر است تفاوت چندانی نسبت به زبان آذری مردم ایران نداد اما این نکته نیز قابل ذکر است که بواسطه پیشینه قبلی کشور باکو برخی مردم در آن همچنین می توانند به زبان روسی نیز صحبت کنند.

غذا های آذری

باید و نباید های باکو
فرهنگ غذا در باکو

دست پخت و غذاهای آذری در این کشور و شهر باکو نزدیک به فرهنگ آشپزی ایرانیان می باشد پس پیشنهاد میگردد حتما در سفر خود به باکو از غذاهای لذیذ و خوشمزه سنتی آنجا نیز امتحان نمایید.

پوشش در باکو

قوانین و مقررات باکو
قوانین پوشش در باکو

باکو جزئی از منطقه قفقاز است و به همین خاطر مردم باکو زمستان‌های سردی را تجربه می ‌کنند.
همچنین تابستان‌های باکو نیز بسیار گرم می باشد پس در صورتی که در زمستان به آذربایجان و شهر باکو سفر می کنید لباس گرم و در تابستان لباس های معمولی و خنک را به همراه داشته باشید.

منع کالاهای ارمنی

منع کالاهای ارمنی
منع ورود به کالاهای کشور ارمنستان

بواسطه جنگ و تنشی که بین آذربایجان و ارمنستان از سال 1988 برقرار بوده است برخی از مردم ساکن در این کشور نیز از یکدیگر کینه دیرینه دارند پس سعی کنید در رابطه با ارامنه صحبتی نکید و کالایی که مختص و مرتبط با این کشور می باشد را در سفرتان به باکو با خود به همراه نداشته باشید زیرا ممکن است از سوی برخی از مردم مورد اذیت قرار بگیرید.

ریختن زباله در خیابان های باکو

ریختن زباله در خیابان های باکو
خیابان های بسیار تمیز باکو

خیابان های شهر باکو بسیار تمیز می باشند و در هر طرف از خیابان های ظرف های آشغال بسیاری وجود دارند تا مردم به راحتی بتوانند زباله های خود را دور بیاندازند، پس در این شهر از ریخت زباله در جایی به غیر از سطل زباله اجتناب داشته باشید.

انتقاد از کشور آذربایجان و شهر باکو

انتقاد از کشور آذربایجان و شهر باکو
عدم انتقاد از باکو

همانند بسیاری از کشورهای در آذربایجان و شهر باکو نیز مشکلاتی وجود دارد که تمامی مردم و ساکنین از انها با خبر می باشند ولی هیچ موقع دوست ندارند که این انتقادها را از زبان توریست ها و گردشگران بشنوند پس سعی کنید تا می توانید پیش آذری ها در باکو انتقاد نکنید.

قسمت قدیمی و تاریخی باکو بسیار زیبا می باشد و به تمامی گردشگران و توریست ها پیشنهاد می شود در سفرشان به باکو حتما از آنجا نیز دیدن کنند.

سواحل باکو

سواحل باکو
قوانین ورود به سواحل باکو

باکو دارای سواحل بسیار زیبایی می باشد که تمامی آنها دارای شن های نرم و طلایی رنگی می باشند که با پیاده روی بر روی آنها در کنار تفریحات موجود می توانید نهایت لذت را از حضورتان در این ساحل ها ببرید.

این امکان وجود دارد که فرهنگ مردم و کشور آذربایجان با دیگر کشورها متفاوت باشد اما قابل ذکر است در باکو مردم به خانم ها احترام بسیاری می گذارند پس شما نیز باید این موضوع را رعایت نمایید.

همراه داشتن پاسپورت 

همراه داشتن پاسپورت
همراه داشتن پاسپورت در سفر به باکو

* در این کشور الزامی است که حتما” پاسپورت خود را به همراه داشته باشید چون ممکن است در برخی جاها پلیس و یا مسئولین برخی مکان های مدرک شناسایی از شما درخواست کنند.

واحد پول باکو

واحد پول باکو
منات باکو

* در باکو برای خرید و فروش باید حتما از منات این کشور (واحد رسمی پول آذربایجان) استفاده نمایید و از شما دلار و یا یورور قبول نمی کنند پس حتما یا قبل از رفتن به باکو و یا حتما بعد از رسیدن با باکو ارز خود را به منات تبدیل نمایید.

باکو کارت

باکو کارت برای حمل و نقل در باکو
باکو کارت

* در رابطه با ایاب ذهاب می توان اشاره نمود که، حتما در باکو اگر قصد استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی مثل مترو یا اتوبوس را دارید پیشنهاد میگردد که یک باکو کارت تهیه کنید.
باکو کارت مشابه کارت مترو ایران است که شارژ می‌ شود و می توانید در مدت زمان حضورتان برای کم شدن هزینه ها از این روش و باکو کارت استفاده نمایید.

هدیه گرفتن در باکو

هدیه گرفتن در باکو
قوانین هدیه دادن و گرفتن در باکو آذربایجان

* اگر در باکو شخصی به شنا هدیه ای داد باید حداقل دو بار گرفتن هدیه را قبول نکنید و و نهایت بار سوم هدیه را از شخص مورد نظر دریافت نمایید این گونه ای از رسوم جا افتاده در شهر باکو می باشد.
این کار یک رویه و فرهنگ مرسوم در این شهر و کشور می باشد.

فرهنگ باکو

فرهنگ باکو
فرهنگ مردم آذربایجان

سعی کنید در این کشور و شهر باکو دست خود و انگشتانتان را به حالت اوکی و همانند لایک نشان ندهید زیرا این حرکت در این کشور و شهر باکو توهیم آمیز تلقی می گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Open