بلاگ

اجاره خودرو در باکو

راهنمای کرایه ماشین (اجاره خودرو در باکو) – هزینه اجاره خودرور در باکو – قوانین و مقررات اجاره موتور و ماشین در باکو – آدرس مراکز اجاره خودرو در آذربایجان

اجاره خودرو در باکو

اگر جزو افرادی می باشید که علاقه مند سفر به باکو هستید و دوست ندارید از وسایل نقلیه عمومی استفاده نمایید نگران نباشید زیرا با رفتن به این شهر می توانید برای خود هر مدل ماشینی که دوست داشتید را اجاره کرده و در مدت زمانی که در باکو برای هر نوع قصدی که هستید استفاده نمایید. ویزای باکو
هر مسافر از طرق مختلف می تواند نسبت به اجاره خودرو خود اقدامات لازم را به انجام برساند.
مسافران می توانند به محض ورود به فرودگاه بین المللی باکو و قبل از رفتن به هتل و یا محل اقامت خود از بادجه ها و شرکت های معتبری که در فرودگاه شعبه دارند با ارائه مدراک ماشین اجاره نمایند و در روز بازگشت خود به کشور محل اقامت اصلی خود در همان فرودگاه ماشین خود را تحویل داده و مدارکشان را پس بگیرند.
گزینه دیگری نیز وجود دارد که این امکان را برای مسافران فرآهم می کند تا بعد از رفتن و استقرار در محل اقامت مد نظرشان به یکی از آژانس های مخصوص اجاره خودرو رفته و ماشین و وسیله نقلیه مد نظرشان را اجرا نمایند.
در باکو هر فرد می تواند هر نوع ماشینی که دوست داشته باشد و بر اساس بودجه خود اجاره نمایند.
در ابتدا و مهمترین نکته ای که باید به آن اشاره نماییم این موضوع است که اگر قصد اجاره خودرو در مدت زمان اقامتتان در باکو را دارید حتما از قبل باید گواهینامه بین المللی خود را نیز در کشورتان اخذ نمایید و با ارائه آن در باکو ماشین مد نظر و مورد علاقه خود را اجاره نمایید.
بدون داشتن گواهینامه بین المللی اجازه رانندگی در باکو به شما داده نخواهد شد.

مدارک مورد نیزا برای اجاره خودرو در باکو

اجاره خودرو در باکو
اجاره خودرو در باکو

تنها مدراکی که برای اجاره خودرو ملزم به همراه داشتن آنها می باشید عبارتند از:
پاسپورت و کارت شناسایی شخصی که مایل به اجاره خودور می باشد.
تصویری از گواهی نامه بین المللی شخصی که مایل به اجاره خودرو می باشد.
پرداخت مبلغ اجاره خودرو ( این مبلغ بسته به مدل و نوع خودرو و اینکه چند روز می خواهید از آن استفاده نمایید متفاوت می باشد).

شرایط کرایه خودرو در باکو

شرایط گرفتن ماشین و موتور در باکو

شرایط اجاره خودرو در باکو برای ایرانیان بسیار آسان میباشد و به دو نوع با راننده و بدون راننده (بسته به نوع انتخاب فرد متقاضی اجاره خودرو) تعیین می شوند.
تمام خودوهای اجاره ای در باکو از پوشش بیمه کامل بهره مند هستند و برای این موضوع لازم نیست بعد از اجاره کردن هزینه ای پرداخت نمایید زیرا این هزینه ها در مبلغ کرایه ای خودرو در ابتدا و به میزان مدتی که ماشین در اختیارتان باشد محاسبه میگردد.

چگونگی اخذ و گرفتن گواهی نامه بین المللی

گواهینامه بین المللی در باکو آذربایجان

اگر جزو افراد و متقاضیانی می باشد که دارای اقامت کشور آذربایجان می باشد دیگر لازم نیست که گواهی نامه بین المللی داشته باشید زیرا می توانید با اقدامات لازم در باکو گواهینامه مختص این کشور را دریافت کرده و به راحتی به رانندگی بپردازید.

این نوع از گواهینامه در کشور ابتدایی سفر و کشوری که هر مسافر در انجا زندگی می کند توسط سازمان های و ارگان های مختص صادر میگردد و دارای مدت زمان و اعتباری یک الی سه ساله می باشد که در این مدت زمان هر چند باری که به دبی سفر نمایید میتوانید از آن استفاده نمایید اما اگر گواهی نامه بین المللی خود را اخذ نمایید و اصلا از آن استفاده نکنید و اعتبار آن پایان یابد و بعد بخواهید به دبی سفر کنید حتما مجدد باید برای اخذ گواهی نامه خود اقدامات لازم را به انجام برسانید.

برای اخذ گواهی نامه بین المللی هر فرد و متقاضی باید مدارکی ارائه دهد، که این مدارک عبارتند از:
اصل گواهی نامه کشوری که در آنجا ساکن هستید.
یک قطعه عکس از شخص متقاضی ( اگر جزو مسافران خانمی هستید که از ایران قصد سفر به باکو را دارید و مایل به اخذ گواهینامه بین المللی می باشید عکستان باید مطابق با قوانین و حجاب اسلامی باشد).
ارائه اصل پاسپورت شخص متقاضی دریافت گواهینامه بین المللی.
تکمیل فرم درخواست اولیه اخذ گواه نامه بین المللی رانندگی خودرو.
پرداخت هزینه های مرتبط با اخذ گواهینامه بین المللی و ارائه فیش پرداختی آن.
هر متقاضی بعد از ارائه مدارک برای اخذ گواهینامه بین المللی باید در صورت تایید و صدور گواهی نامه خود از طریق یکی از گزینه های زیر اقدام به دریافت گواهینامه خود نماید که این گزینه های عبارتند از:
مراجعه به مراکز اصلی کانون جهانگردی و اتومبیل رانی هر کشوری که ساکن آنجا می باشد.
مراجعه به یکی از نمایندگی های کانون جهانگردی و اتومبیل رانی هر کشوری که در آنجا ساکن می باشید.

قوانین رانندگی در باکو

قوانین رانندگی در باکو
تخلفات رانندگی در باکو آذربایجان

در تمامی کشورها و شهرها برای رانندگی قوانین مختصی وجود دارند که کشور آذربایجان و شهر باکو نیز از این قضیه مستثنی نمی باشد.
در ادامه به برخی از قوانینی که در حین رانندگی باید آنها را رعایت نمایید برای اطلاعات بیشتر شما عزیزان اشاره خواهیم نمود.
* در حین رانندگی نباید غذا بخورید و یا نوشیدنی بنوشید.
* پرتاب زباله در هر نقطه از شهر باکو در حین رانندگی ممنوع می باشد.
* برای رانندگی در باکو باید حداقل 18 سال سن داشته باشید.
* نباید بیشتر از سرعت و حد مجاز رانندگی کنید.
* در محل هایی که امکان پارک وجود نداشته باشد غیر ممکن می باشد.
* حتما باید در حین رانندگی کمربند ایمنی خود را ببندید.
* در حین رانندگی نباید با تلفن همراه صحبت کنید.

در صورتی که هر یک از موارد ذکر شده در بالا را اجرا ننمایید به شما جریمه هایی تخصیص خواهد یافت که ملزم به پرداخت آنها می باشید که لازم به ذکر است این جریمه ها ارزان و کم نیز نمی باشند.

در صورتی که در باکو و در حین رانندگی در خیابان های این شهر منجربه تصادف شوید و یا حتی از سوی فرد دیگری ماشین اجاره ای شما آسیب ببیند با انجام بررسی های لازم در صورتی که شما مقصر باشید بوسیله مامورین مربوطه محلی و آژانسی که ماشین را اجرا نموده اید هزینه های مرتبط به شما اعلام شده و باید آنرا پرداخت نمایید و در صورتی که مقصر شما نباشید شرکت و آژانسی که ماشین را اجاره نموده اید مبلغ جریمه و ضرر ماشین را از فرد متخلف دریافت می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Open